Logo GVGymnázium, Praha 10
Voděradská 2
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol

Biologie

Biologie se na naší škole učí povinně ve všech ročnících s výjimkou oktávy resp. čtvrtého ročníku, kde je nabízena jako volitelný předmět pro zájemce.

Do výuky biologie se snažíme začleňovat moderní poznatky (např. z molekulární biologie, genetiky, evoluční biologie, fylogeneze). Klademe důraz na vyvážený poměr mezi systematickými obory a ekologií na jedné straně a mezi obecnou biologií, molekulární biologií a genetikou na straně druhé. Zejména na nižším gymnáziu a při výuce biologie člověka a genetiky jsou součástí výkladu i praktické a zdravotní aspekty tématu (např. nemoci a obrana proti nim, praktické aplikace genetiky, využití poznatků z ekologie v ochraně přírody apod.)

V septimě / třetím ročníku a oktávě / čtvrtém ročníku jsou pro zájemce nabízeny volitelné semináře. Každoročně se vyučuje Seminář a cvičení z biologie pro oba ročníky a seminář Biologie člověka pro studenty posledního ročníku. Podle zájmu studentů je možné otevřít další semináře (např. seminář Molekulární biologie a biochemie, seminář Mozek – komunikace – chování apod.)

V každém ročníku jsou součástí výuky laboratorní a praktická cvičení.

Biologii je možné vybrat si jako volitelný maturitní předmět profilové části maturitní zkoušky (tzv.„školní maturita).

Další informace o výuce biologie můžete nalézt v rubrice Výuka.


englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies)