Školní psycholožka - Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2

OPPA, Praha, EU

Mgr. Pavlína Pýchová

 Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci, milí studenti a pedagogové,

 

od října působím na Gymnáziu Voděradská jako školní psycholožka. Studentům nabízím pomoc a podporu při potížích spojených se studiem i s tématy z osobního života. Se studenty pracuji jak individuálně, tak skupinově v rámci různých workshopů, tematických setkání, či přednášek. Ve zvláště psychicky náročných situacích poskytuji krizovou intervenci.

 

Jak to u školního psychologa probíhá?


 • Pokud máte téma nebo problém, který byste rádi probrali se školním psychologem, neváhejte se na mne obrátit – a to i tehdy, pokud si nejste jistí, zda to k psychologovi patří.  
 • Konzultaci si se mnou můžete domluvit osobně, e-mailem nebo telefonicky.  Abychom na sebe měli dostatečný čas a prostor, je vhodné domluvit se na setkání se mnou předem. Výjimku tvoří krizové situace, které se řeší okamžitě.
 • Návštěva psychologa je dobrovolná a i když je dán podnět ke konzultaci z další strany (rodič, pedagog), je vám možnost poradenství pouze nabídnuta, avšak nemáte povinnost na konzultace docházet.
 • Na první konzultaci si ujasníme, s čím chcete pomoci a jaké jsou možnosti naší vzájemné spolupráce. Poté, co si společně stanovíme zakázku, budeme danou situaci probírat a případně hledat možná řešení. Konzultace mohou mít jednorázový i dlouhodobější charakter. V případě dlouhodobějšího individuálního poradenství je u nezletilých studentů nutný individuální písemný souhlas rodičů nebo zákonných zástupců.
 • Informace, které mi sdělíte, jsou důvěrné a zpravidla zůstávají pouze mezi mnou a vámi. Pokud nastane situace, kterou je třeba oznámit rodičům, budeme společně hledat ten nejlepší způsob, jak na to. O tom, které situace je nutné předávat rodičům či dalším orgánům budete předem informováni, zpravidla na první konzultaci.  

Příklad situací, ve kterých se na mne můžete obracet:

 

 • Pokud vás trápí cokoli ohledně studia – prospěch, učení, kázeň, atd.
 • Potřebujete si popovídat o vztazích kolem vás – ve třídě, s kamarády, rodiči, pedagogy, aj.
 • Řešíte osobní problémy a složité životní situace – př. rozvod v rodině, hádky
 • Potýkáte se s psychickou nepohodou – úzkosti, deprese, stres, nervozita aj.
 • Chcete zjistit, jak si zorganizovat a jak trávit svůj volný čas
 • Vnímáte potřebu se osobnostně či sociálně rozvíjet
 • Máte ve svém okolí někoho, kdo se trápí a rádi byste mu pomohli
 • Cítíte, že si potřebujete s někým otevřeně promluvit, bez toho aniž by vás soudil, hodnotil

 Obracet se na mne mohou též pedagogové, rodiče a zákonní zástupci studentů, pokud mají výukový či výchovný podnět ke konzultaci, nebo mají pocit, že daného studenta něco trápí. Neváhejte se na mě obrátit také v případě jakýchkoliv otázek, podnětů nebo připomínek.

 Při práci se řídím etickými normami své profese a jsem nezávislým odborníkem. Veškeré informace, které při své práci získám, jsou vázány profesním tajemstvím a zachází se s nimi v souladu s GDPR. Poradenství je poskytováno bezplatně.

 

Konzultační hodiny
 

Pondělí

8:30 – 11:30

12:30 – 15:30

Úterý

7:30 – 11:30

12:30 – 14:30

Středa

10:00 – 12:00

13:00 – 16:30

Čtvrtek

8:30 – 11:30

12:30 – 15:00

Pátek

8:00 – 11:30

12:30 14:30

 

 

Mgr. Pavlína Pýchová
školní psycholog
Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2
tel.: +420 274 027 035
e-mail: pychova@gymvod.cz 

 


englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU