Úspěchy studentů - Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2

OPPA, Praha, EU

Úspěchy studentů

4. 6. 2014 Mašínová Svatava

Dnes se studenti našeho GY opětovně zúčastnili turnaje SŠ v beachvolejbale, pod záštitou MČ P-10. Turnaje se zúčastnilo 11 pražs. SŠ. Naši studenti jako vždy předvedli výborné výkony a tak jedno družstvo (EA-Mládek D.,Kaňa D. 3D-Mirovský D. a MyšičkováK.) se umístil o na krásném 4.místě. Tým ve složení - EA-Malá E., Kalendová T., 3D-Slabý M. a z bývalé 4.C Rathaus David v napínavém finálovém souboji porazili Postupickou a již podruhé tento turnaj zaslouženě vyhráli! Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci!


EVROPSKÝ PARLAMENT MLÁDEŽE

24. 3. 2014 Kopřivová Veronika

Studenti JAKUB MRAKAVA (EA), ANETA ŠERÁKOVÁ (EB), IVANA MADEJOVÁ (EB) a FASIH AHMAD (EB) se účastnili XVI. Národní výběrové konference Evropského parlamentu mládeže v ČR, která proběhla 20.-23. března 2014 ve Strakonicích.
Po postupu z lednového předkola, i tentokrát obstáli v těžké konkurenci mnoha škol z celé České republiky (celkem přes 80 delegátů) a společně s delegací studentů z Gymnázia Christiana Dopplera obsadili  první místo.

Získali tím jedinečnou možnost reprezentovat školu a Českou republiku na mezinárodní konferenci Evropského parlamentu mládeže, která proběhne v příštím školním roce.

GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA FANTASTICKOU REPREZENTACI ŠKOLY !!!


Školní kolo soutěže v komunikaci ve FJ

13. 2. 2014 Chottous Karel

Tento týden proběhla školní kola v soutěži ve francouzské konverzaci.

 

Za nižší gymnázium zvítězila Hana Turnovská (KB)

Za vyšší gymnázium zvítězila Lucie Chybová (EC)

 

Vítězové vyhrávají studijní výjezd na zemědělskou univerzitu do Suchdola, kde nás budou reprezentovat v pražském kole.

Gratulujeme.


Knverzační soutěž v německém jazyce

21. 1. 2014 Zittová Renata

Marek Šach (EB) - 2. místo v obvodním kole Konverzační soutěže v německém jazyce

 

Pavla Nekvapilová (KA)  - 3. místo v obvodním kole Konverzační soutěže v německém jazyce

 

Blahopřejeme !!!


Německá olympiáda

9. 1. 2014 Zittová Renata

Ve školním kole Konverzační soutěže v němčině pro vyšší gymnázium se umístili na předních místech následující studenti:

 

1 - .2.    Diana Kratochvílová (QC)

1. - 2.    Marek Šach (EB)

      3.    Václav Šimánek (SA)


Německá olympiáda

17. 12. 2013 Zittová Renata

Ve školním kole Olypiády v německém jazyce pro nižší gymnázium, které se konalo 15. 12. 2013 se umístili tito žácí:

 

1. Pavla Nekvapilová (KA)

2. Daniela Šebková (TA)

3. Tomáš Janů (KA)

 

Blahopřejeme !


Francouzský jazykový diplom DELF

14. 12. 2013 Zittová Renata

Blahopřejeme dvaceti  odvážným studentům francouzštiny ze tříd OB, 4C, EC, SB a KB, kteří úspěšně úplně všichni složili zkoušky DELF a obdrží tak francouzský mezinárodní diplom potvrzující dosaženou jazykovou úroveň.


Soutěž Bobřík IVT

21. 11. 2013 Kožíšková Markéta

I v letošním školním roce se naše škola zúčastnila celostátní algoritmické internetové soutěže Bobřík IVT. Soutěžilo celkem 73 soutěžících ve 3 kategoriích, z toho 50 se stalo úspěšnými řešiteli. Nejlepšího umístění dosáhli David Mládek z EA a Ondřej Šofr z OA, kteří se v kategorii Senior umístili na 1. místě s maximálním počtem bodů. V kategorii Junior zabodoval se 3. místem Daniel Novák z SC. Blahopřejeme!


POPRASK - PŘESPOLNÍ BĚH

14. 10. 2013 Cepková Michaela

Ve čtvrtek 10.10.2013 si na Džbánu a v přilehlé Šárce dali dostaveníčko vytrvalostní běžci ze středních škol, aby si poměřili síly v přespolním běhu. Soutěž byla vypsána pro družstva. Naši školu reprezentovalo družstvo slečen i chlapců. Mezi desítkami škol z Prahy podala obě družstva pěkné výkony. Slečny se umístily na 3.místě a chlapci svůj závod vyhráli . Navíc Nikolaos Mach doběhl na trati mající lehce něco přes 3km první. Všem gratulujeme.

Slečny - Anička Kryšková (7), Petra Jeníková (13), Martina Píšová (31), Klára Hrabánková (33), Eliška Kropšová (44)

Chlapci - Nikolaos Mach (1), Vojta Sommer (5), Sebastian Rygl (6), Jirka Lukáš (8), Lukáš Koutenský (28)


2.10.2013

2. 10. 2013 Mašínová Svatava

Dnes se studenti gymvod zúčastnili beachvolejbalového turnaje SŠ na kurtech areálu HAMR Záběhlice. Na turnaj se přihlásilo 11 smíšených týmů z Prahy a 1mimopražský. Naši studenti se tohoto turnaje zúčastňují pravidelně a zatím vždy se umístili na medailových pozicích. Tak se stalo i tentokrát. Bohužel týmu ve složení T. Poláková OA, D. Kaňa EA a V. Mirovský 3D se to nepodařilo, ale obsadil krásné 4. místo. Druhý tým E. Malá EA, M. Slabý 3D, D. Rathaus 4D a M. Partišová OA se finálového utkání nelekl a předvedl krásnou týmovou hru. Zaslouženě tak vyhrál i poslední zápas a tím i celý turnaj. Blahopřejeme za 1.místo a děkujeme za repre našeho gymvod.                                Za KTV  Mašínová


POPRASK - CORNY ATLETIKA

25. 9. 2013 Cepková Michaela

V úterý 24.9.2013 proběhlo na atletickém stadionu Přátelství na Strahově krajské kolo v atletice družstev středních škol. Naše škola vyslala do bojů 11 atletů a v konkurenci 18ti škol se rozhodně neztratili. Téměř všichni se blýskli osobními rekordy nebo za nimi těsně zaostali. Asi nejlepší disciplínou, co se týče umístění, bylo 1500m, kde jsme obsadili prní dvě místa. Dalších pěknýcvýsledků bylo dosaženo na výšce - 168cm nebo v dálce - 583cm a 560cm. V celkovém součtu bodů  jsme pak dosáhli celkově 7850bodů, které nás vynesly na 4.místo a oproti loňskému roku jsme si o jedno umístění polepšili.

 

individuální výsledky


POHÁR PRIMÁTORA - POPRASK 2012/13

25. 6. 2013 Cepková Michaela

Historického úspěchu dosáhli sportovci vyššího gymnázia v Poháru primátora. V celkovém součtu jednotlivých umístění ve všech soutěží, které proběhly v rámci POPRASKu ve školním roce 2012/13 se chlapci vyššího gymnázia umístili na vynikajícím 3.místě /ze všech středních škol v Praze/. Zástupci se pak zúastnili 12.6. slavnostního předání a vyhodnocení na Staroměstské radnici v Brožíkově síni.

První místo obsadila SPŠ Smíchovská, druhé pak gymnázium Arabská.

Největší bodový zisk naši sportovci získali v následujících disciplínách - atletika, přespolní běh, juniorský maraton, badminton, florbal, plavání, minifotbal, volejbal.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU