Úspěchy studentů - Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2

OPPA, Praha, EU

Úspěchy studentů

STŘEDOŠKOLKA

25. 6. 2013 Cepková Michaela

V letošním roce se studenti vyššího gymnázia tradičně zúčastnili florbalové středoškolky. Probojovali se do závěrečných bojů, kdy jim moc nepřála ani forma ani štěstí a obsadili konečné pěkné čtvrté místo. Gratulace Mrkající

 

 

report od studentů:

 

V pátek 22. března se na pražské Děkance odehráli finálové zápasy Středoškolské florbalové ligy. V semifinále jsme narazili na soupeře z Gymnázia Nad Kavalírkou. V zápase jsme v jeden moment dokonce vedli rozdílem tří branek, nicméně vedení se nám nepovedlo udržet a soupeř pár minut před koncem vstřelil rozhodující branku, na což už jsme nedokázali odpovědět a prohráli 6:5. Postup do finále se tedy opět nekonal.

 

O třetí místo jsme hráli s týmem SŠSVT Litvínovské, který byl v semifinále poražen mančaftem Gymnázia Postupická. Soupeř nás po všech stránkách přehrál, jedinou branku se nám povedlo vsítit z trestného střílení a tak jsme prohráli 4:1. Takže se po roce opakoval zcela stejný scénář jako loni, kdy jsme dopadli stejně. Škoda prohraného prvního zápasu, los k nám byl přívětivý a mohli jsme mít jisté druhé místo. Tak snad příští sezónu.


Olympiáda v německém jazyce

8. 4. 2013 Zittová Renata

2. místo v celostátním kole

Diana Kratochvílová (KC) zakončila svou účast v soutěži Olympiáda v německém jazyce vynikajícím 2. místem v celostátním kole, které se konalo 2. 4. 2013 v Goethe-Institutu.


Obvodní kolo Fyzikální olympiády

1. 4. 2013 Procházková Martina

Ve středu 26.3.2013 se konalo obvodní kolo FO. V kategorii F se na 1. místě umístil Ondřej Janoška, na 2. místě Martin Klančík, oba z TB, v kategorii E se na 1. místě umístil Jiří Jechumtál a na 4. místě Kateřina Tomášková, oba z KA. Gratulujeme.


Olympiáda v německém jazyce

24. 3. 2013 Zittová Renata

Vítězství v krajském kole

Diana Kratochvílová ze třídy KC vyhrála v pátek 8. 3. i  krajské kolo Olympiády v německém jazyce.

                                                 W i r  g r a t u l i e r e n ! ! !

 

Pěkné čtvrté místo v celopražském kole 12.. 3.  obsadil ve své kategorii i Filip Prokop ze třídy 3 C.


Školní kolo CH kategorie C

18. 3. 2013 Zvěřinová Vladimíra

8.3.2013 proběhlo školní kolo Chemické olympiády kategorie C

1. Kasalický Petr

2. Hejnic Josef

3. Mrakava Jakub

4. Osecká Kristýna

Blahopřejeme

 


STŘEDOŠKOLKA

8. 3. 2013 Cepková Michaela

V úterý 5. března jsme na pražské Děkance odehráli čtvrtfinálový zápas s Gymnáziem Špitálská. Jak již bývá tradicí, úvod do zápasu nebyl ideální. Chyběla důslednost a přesná rozehra, tudíž jsme ze začátku utkání měli problém vůbec se dostat do nějákého kloudného zakončení. Naši marnost soupeř potrestal gólem, který nás naštěstí nakopl a donutil více zabojovat, a tak se nám ještě do konce poločasu povedlo umazat jednobrankové manko.

            Druhý poločas jsme začali lépe, po přesilovce a delším tlaku na soupeřovu bránu se nám povedlo vsítit gól. Soupeře jsme tlačili a hrálo se více na jeho polovině. Naše útočně snažení bylo na chvíli zaraženo vyrovnávací brankou Špitálské, která vzešla z naší obranné chyby. Soupeř ale dostal rychlou odpověď, když překvapivým průnikem po vyhraném vhazování na středové čaře zařídila svojí souhrou dvojice Kožíšek-Šteiner opětovný návrat vedení na naší stranu. Vypadalo to, že zápas spěje ke zdárnému konci, to jsme ale ještě netušili, co všechno nám florbalový Bůh přichystá.

            Tři minuty před koncem zápasu jsme se doslova nechali zamknout na naší polovině a po dvouminutovém tlaku jsme dostali vyrovnávací gól. Během poslední minuty řádné hrací doby se nám již nepovedlo vstřelit gól, zápas šel tedy do nájezdů.

            První tři série přinesly po jedné brance na každé straně, přidávaly se tedy další nájezdy. Počet sérií se zastavil na čísle osm, kdy se po sledu netrefených prázdných branek, nastřelených hrudí gólmanů a technicky nevyvedených fintách podruhé v nájezdech za náš tým prosadil Dominik Šteiner. Výhry bychom ovšem nedosáhli, kdyby poslední soupeřův nájezd nezlikvidoval náš gólman Lukáš Vacek, který vytáhl jeden z nejlepších zákroků své kariéry.

            Všechno štěstí jsme si už vybrali, neboť soupeř při nájezdech třikrát netrefil zcela odkrytou bránu. V semifinále nám tedy nebude zbývat, než si výhru vydřít.


POPRASK - PLAVÁNÍ

6. 3. 2013 Cepková Michaela

8.ledna v plaveckém bazénu na Suchdole bojovali zástupci pražských středních škol o přeborníka Prahy. Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ve složení - Stanislav Dračka, Vojta Sommer, Jakub Petráček, Adam Lindner, Šimon Šilhavý, Vláďa Kučera. Borci předvedli super individuální výkony a v konečném pořadí skončili za SPŠ Na Třebešíně na velmi pěkném druhém místě.

Gratulujeme Usmívající se

 

výsledky


STŘDOŠKOLKA

6. 3. 2013 Cepková Michaela

V lednu a únoru proběhly zápasy nadstavbových skupin Středoškolky ve florbalu.

Výsledky

 

 

report:

 

            V úterý 5. února jsme dohrávali poslední tři zápasy nadstavbové skupiny F Středoškolské florbalové ligy. Náš vstup do prvního zápasu, který se hrál od 9 hodin, a proto se nemůžeme vymlouvat na nedostatek spánku, nebyl právě ideální. Zejména díky nedůslednému bránění a chybám v rozehře jsme o poločase prohrávali s týmem Gymnázia Jana Keplera 2:3. Naše hra v druhé půli působila lepším dojmem – zklidnili jsme hru, zpřesnili přihrávky a více jsme se rozstříleli, takže zápas nakonec skončil našim vítězstvím 6:4.

            Po dlouhé tříhodinové pauze na nás čekal obávaný soupeř z florbalového Gymnázia Postupická. Bohužel jsme na tento celek nestačili jak po technické, tak po fyzické stránce, tudíž jsme zápas prohráli poněkud exhibiční poměrem 0:12. Výsledek se nám nepovedlo zkorigovat do přijatelnější podoby ani během dvou samostatných úniků, kdy oba zakončující hráči stříleli mimo.  Po obdržení prvních sedmi branek došlo i na střídání brankářů, ale to nám už nebylo moc platné. Doufejme, že tento tým potkáme ve vyřazovací části co nejpozději.

            Poslední zápas pro nás znamenal snadný zisk tří bodů, neboť soupeř nedorazil, a tak byl zápas kontumován v náš prospěch.


POPRASK - FLORBAL

6. 3. 2013 Cepková Michaela

V závěru loňského roku zástupci vyššího gymnázia bojovali o postup do finálové skupiny ve florbalu. Zatímco slečny byly úspěšné a postoupily do finálové skupiny ze své skupiny z prvního místa, chlapcům se nepodařilo navázat na úspěch děvčat a skončili v semifinálové skupině na 3.-4.místě. Děvčata pak ve finálové skupině obsadila pěkné 5.místo.

 

výsledky


Obvodní kolo CHO kategorie D

4. 3. 2013 Zvěřinová Vladimíra

1.3.2013 proběhlo obvodní kolo CHO kategorie D

Výsledky:   2. Martina Nová - KB

                 4. Chalupová Barbora - KC

                 7. Tomášková Kateřina - KA

                 8. Veselý Michal - KB

Blahopřejeme


Pythagoriáda

3. 3. 2013 Souchová Marie

Na prvních místech ve školním kole matematické soutěže jsou Reichl Tomáš a Simon Oliver z primy, Pařízek Lukáš a Holan Zbyněk ze sekund a Zelený Marek z tercií. Přejeme hodně štěstí v obvodním kole všem, kteří budou reprezentovat školu.


Biologická olympiáda

3. 3. 2013 Růžička Vít

Ve středu 27. února 2013 se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády v kategorii A a B.

 

V kategorii B (kvinty + 1. ročník, sexty + 2. ročník) se na prvním místě umístila K. Šírová z Q.B, na druhém místě byla M. Bednářová z Q.B a na třetím M. Henych z Q.B.

V kategorii A (septimy + 3. ročník, oktávy + 4. ročník) obsadila první místo M. Píšová ze 3.C, druhý byl J. Slepička z O.A a třetí B. Holadová z O.A.

 

Všem úspěšným účastníků blahopřejeme.


<< < 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU