Logo GVGymnázium, Praha 10
Voděradská 2
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol

GymLife

Jmenuji se Eva...

Jana Mirovská: Jmenuji se Eva…
20. června se v učebně Z1 konalo veřejné čtení pro septimy a třídu 3. D. Studenti navštěvující seminář Kultury mluveného projevu pod vedením paní profesorky Pařízkové četli z novinky na knižním trhu, románu Jmenuji se Eva… Akce se účastnila i samotná autorka Jana Mirovská, se kterou potom studenti vedli rozhovor a mohli si od ní nechat podepsat nově zakoupené výtisky. Zlatý hřeb programu byl telefonní hovor s hlavní hrdinkou knihy Evou Weilovou. Podrobnosti o akci si budete moci přečíst v příštím čísle školního časopisu.

Anna Robková


Výstava Seznamte se: První republika!

V říjnu 2018 jsme uspořádali výstavu k připomenutí 100. výročí vzniku Československé republiky a k její oslavě s názvem Seznamte se: První republika! Výstavu jsme otevřeli slavnostní vernisáží s kulturním programem, který připravili studenti a studentky semináře Kultura mluveného projevu. Jednalo se o adaptace známých prvorepublikových písní. Výstavu, která zachycovala život za první republiky prostřednictvím exponátů občanského i všedního života výhradně z majetku studujících či vyučujících gymnázia, navštívily v následujícím období třídy v rámci hodin dějepisu.  Vystavili jsme několik stovek nejrůznějších listin, dokumentů, tiskovin či předmětů. Každý exponát byl opatřen odborným popiskem, tyto výklady zpracovali studenti gymnázia. Součástí byly i průvodní texty, popisující historii první republiky, taktéž vytvořené studenty. Mezi nejkrásnější exponáty patřila panenka z roku 1936 (majitelka, paní Evžena Bartošová, byla na vernisáži naším nejvzácnějším hostem), státní šavle příslušníka finanční stráže Československé republiky, fotografie mladičkých „sokolek“, originální boty příslušníka československého četnictva či soubor dokumentů a předmětů dobrovolných hasičů středočeské obce Oleško. Výstava byla důstojnou a prospěšnou vzpomínkou na zásadní období našich moderních dějin s důrazem na jeho demokratické tradice.


Zahradní slavnost 2018

Dne 28. 6. 2018 se na našem gymnáziu odehrála tradiční „Zahradní slavnost“.  Mnoho současných i bývalých studentů gymnázia, profesorů a profesorek přilákal bohatý program. Na pódiu vystoupili nejprve hudebníci, absolventi školy, Jan Grünwald a Anna Vaverková. Poté studenti semináře KMP představili originální adaptaci muzikálu Pomáda, studenti semináře Antropologie a sociologie pokřtili vlastní sborník Humans of Voděradská. Připraveno bylo bohaté pohoštění a také se grilovalo. Zahájení se vtipně zhostil prof. Vít Růžička, představitel Nadace Gymnázia Voděradská, jež slavnost každoročně zaštiťuje a hradí většinu finančních nákladů. Průběh odpoledne skvěle zorganizovali studenti septim a 3.D. Akce měla velký úspěch a všichni z Gymvodu se již těší na další ročník.Ples gymnázia 8.2.2018


Ples gymnázia 1.3.2017


Voděradská vánoční akademie v Divadle U Hasičů 22. 12. 2015


Stopy GYMVOD ve světě


Stopy GYMVOD ve světě

V pondělí 13. 4. proběhla na půdě školy vernisáž výstavy Stopy Gymvod ve světě se slavnostním předáváním cen autorům nejlépe hodnocených fotografií.


Zájezd do USA (15. 10. - 26. 10. 2014)

V březnu 2013 proběhla třetím ročníkem našeho gymnázia vlna nadšení. Na třídních schůzkách bylo  rodičům sděleno, že se v dalším školním roce chystá zájezd do Spojených států o dvaceti místech. Díky nízké ceně plynoucí z grantu a také díky na školní výlety neobvykle vzdálené destinaci byl zájem obrovský a konkurence krutá a nemilosrdná. Panové ztráceli čest v piškvorkových soubojích a dámy si div nevybodaly oči pilníky na nehty.

Ti s nejostřejšími lokty (kterých museli leckdy i použít) se 15. 10. v pět hodin ráno shromáždili na Letišti Václava Havla a v sedm hodin již letěli vstříc pohádkovému státu svobody, hamburgerů a tlustých lidí. Cesta proběhla překvapivě hladce i přes nekompromisní bezpečnostní procedury a tentýž den večer si skupinka vyvolených už rozestýlala postýlku v útulném hotelu přímo v centru Chicaga a o pět dní později téměř na newyorském Times Square. Zájezd byl cennou obohacující zkušeností. Ve spřátelené škole v Deerfieldu jsme měli možnost blíže poznat americkou mentalitu a způsob výuky a také se znovu shledat s profesorem Hurtigem, který na našem gymnáziu minulý rok vyučoval v rámci mezinárodní výměny angličtinářů.

Zjistili jsme, že zdaleka všichni Američané nejsou tlustí, ale zato velmi hlasití, a že socha Svobody je menší, než jsme čekali. Navštívili jsme spoustu věhlasných muzeí (například Art Institute of Chicago, MOMA nebo The Intrepid Sea, Air & Space Museum) a po jedenácti dnech jsme se vrátili spokojení, se značně lehčími peněženkami, zato však s plnými paměťovými kartami fotoaparátů a dušemi sytými novými zážitky.

 


Bobánci reklama GYMVOD


Černobílý den - happening 6. 6. 2014


Stopy GYMVOD ve světě: Adelboden, Bernské Alpy

Stopy.doc (25 kB)


Call me maybe


Gymvod Fest

 

 

 


englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies)